KANSER KİTLESİ SİRKE ANASIYLA YOK EDİLEBİLİR Mİ?

KANSER KİTLESİ SİRKE ANASIYLA YOK EDİLEBİLİR Mİ?
30 Eylül 2022 10:58
795
A+
A-

Mahiye Morgül

            Rize’de öğrendiğim şifa bilgilerini yazmaya devam ediyorum. Öncelikle hariçten kullanılan kestane balıyla iyileşen rahatsızlıklardan söz edeceğim.  

Diş ağrısına: Kestane yaprağının üzerine krem şeklinde sürülür, üzerine dövülmüş sarımsak konur, öylece ağrılı çeneye hariçten tampon yapılır. 15 dakika sonra ağrıyı bitirdiği görülmüştür.

Arı sokmasına: Arı sokması nedeniyle kızarmış ve şişmiş olan yere krem gibi kestane balı sürülür. Arı bir insanı haftada üçüncü kez sokmuşsa soktuğu bölgede kütük gibi şişme ve kızarma görülür. Bölgeye kestane balı sürüp üzerine yumuşak naylonla kapatınca akşamdan sabaha iyileşme görülür.

İneğin iltihaplı memesine: Memenin üzerine kestane balı sürülür, üzerine tuz ekilir. Günde üç kere tekrar edilir, on gün sonra memede iltihap biter.

Yanık yarasına: Hücre yenileme özelliği sayesinde yara üzerine sürüldüğünde deriyi yeniler. Açık yaranın mikrop kapmasını engeller.

Kanı temizlemeye: Bir bardak ılık suya sabahları bir kaşık bal bir kaşık elma sirkesi karıştırıp içilir. Bağışıklık sistemini sürekli dinç tutar, kolay kolay akciğer hastası olunmaz.

Karayemiş yaprağıyla çay içelim.

 Kolesterolü ve şekeri düşürmek için karayemiş yaprağı: Karaciğer dostudur. 21 gün günde bir bardak çay olarak içilir. Her mevsim dalında taze bulunan karayemiş yaprağından günde bir yaprak bir bardak sıcak suda birkaç dakika bekletip içilir veya kahve cezvesinde bir taşım kaynatıp beş dakika sonra içilir. Yılda bir kere bunu kür olarak yapmak karaciğeri rahatlatır.

Ökse otuyla kolesterolü düşürmek: Ökse otu çayı damarları açar, beyne pıhtı atmasını önler. Yılda bir kere 3 haftalık kür önerilir. Yedi gün içilir, 3 gün ara verilir, tekrar yedi gün içilir, üç gün ara verilir, son yedi gün daha içilir, yıllık kür tamamlanır.

Ökse otuyla tentür: Hariçten kullanılmak içindir. Yüzdesi %35 gibi düşük alkolde 20 gün güneşte bekletilen ökse (Oğuze) otu yaprağıyla elde edilen tentür, iltihaplı anne memesine (süt kırığı) veya ineğin iltihaplı memesine günde üç kere on gün boyunca tatbik edilir. Tentüre batırılmış pamukla iltihaplı memeye tampon yapılır.

Probiyotik beslenme çağına geçiyoruz, antibiyotik çağı kapanıyor. İnternette Probiyotik Beslenme üzerine çokça video var, lütfen izleyin. Prof. Oytun Erbaş’ın eğlenceli tıp sohbetlerini de öneriyorum.

Probiyotik Beslenme’de karalahana turşusu:

Sürekli kabız oluyorsanız bağırsaklar beslenme hafızasını kaybetmiş demektir. Kanser riski başlamıştır. Probiyotik beslenmeye geçmelisiniz. Mayalı yiyeceklerle tanışmalısınız; probiyotik yoğurt, mayalı ekmek, tarhana ve lahana turşusu, gibi.

Rizelinin baş probiyotik besini karalahanayı turşu kurma zamanıdır. En güzeli İkizdere lahanasından yapılıyor.  Lahana sapları dahil, yarım parmak uzunluğunda hepsini doğrayın, haşlayın, iki kere soğuk sudan geçirin acısı çıksın ve sonra kavanoza dizerken bir sıra sarımsak, bir sıra lahana, bir sıra kaya tuzu, bir sıra pul biber, bu sırayla kavanoza dizmeye başlayın. Kavanoz dolunca üzerine yarım fincan sirke ekleyin, sıkıca kapatın, gölgeye bırakın, on gün sonra yemeye hazırdır.  

Acaba kanser kitlesi hariçten engellenebilir mi? Bunu düşünmeye başladım, siz de düşünün.

Kanser tedavisi gören hastaya kemoterapi molalarında sirke anası gibi hariçten yapılan pansumanların faydası olacağını düşünmeye başladım. Örneğin, meme kanseri tespit edilmiş kadında memeye, rahim kanserinde alt karın bölgesine, sirke anasıyla veya ökse otu tentürüne batırılmış pamukla günlük düzenli tampon yapılırsa kitlenin giderek küçüleceği kanaatindeyim. Keza prostat kanserinde, genital bölgeye tatbik edilebileceğini düşünüyorum.

Süt kırığına sirke anası: Sirke anasıyla memeye tampon yaparak süt kırığı adı verilen meme iltihabını iyileştirmek Rize’de en eski tedavi yöntemidir. Alkole batırılmış pamukla tampon yaparak süt kırığını iyileştirenler de var. Saf alkolü herkes bulup satın alamaz, derecesini herkes bilemez, o nedenle sirke anası veya bal sirkesi eski evlerde bulunma şansı daha yüksektir. 

İneğin memesindeki iltihaba sirke anası: Mahallemdeki ahırlarda memesi iltihaplı üç ineği sirke anasıyla ve sirkeli suyla kurtardıktan sonra… Ahıra sirkeli su püskürterek ineği sinekten de kurtardıktan sonra…

“Sirke” adının tarihte Rizeli Başoğuzlu (Kolkhis) prenseslerinin adı olacak kadar öne çıkmasının nedenini son yıllarda çok daha iyi anlar oldum. Sirke anasını ve ökse otunu ilaç olarak kullanan prenses Media’nın adı neden tıp literatürüne en başa  (MEDİSİN /Medicine) kondu, çok daha iyi anlıyorum.

Antik kralımız Ayateş’in kızkardeşi Kirke (sirçe!) neden Atina’ya kaçırıldı? Neden prenses Hekate (Ogude/Oğuze/Okse) antik İstanbul’un Koruyucu Tanrıçası kabul edildi? Neden panzehiri bulan Başoğuzlu Mete Oğuz kendine koruyucu tanrıça Media’yı kabul etmişti? Bu gibi soruların kaynağını çözmeye başladım. Kaynağı baş şifa kaynağı olan sirke çıkıyor. Ve sirke anası!

Korona salgınından sonra başlayan yeni kaşıntıları sadece sirkeli suyla atlatabilenleri gördükçe… Aniden ortaya çıkan yeni kanser türleriyle karşılaştıkça…  Koronaya önlem aradıkça, probiyotik değeri %99olan Andon şurubunun bir tür sirke olduğunu, kanser hücrelerini de gerilettiğini fark edince, sirke anasını ve bal sirkesini yeniden keşfetmeye başladım.

Hazır sirke satın alanlar ana tutmayan o sirkeye neden para veriyorlar, bunu da çözdüm; halkın sağlık bilgisinden mahrum bırakılmasına paralel bir durum. Okul kitaplarından sağlık üniteleri kaldırıldığı için, Tıp Fakültelerinden Halk Sağlığı gibi koroyucu hekimlik birimleri kaldırıldığı için, çevremizi plastik ve zehirli atıklarla doldurduğumuz için…

Evde temizlik malzemesi olarak kullandıkları deterjanla nefes aldıkları oksijeni yok ettiğini bilmeyen kadınlarımızın ailelerinde en fazla hastalık var. Çocukları allerji, kocalarının bronşları  kapalı, kendileri şeker hastası, vb. Bu anneler, sirkeli suyla hem beden temizliği hem de ev temizliği yapmayı öğreninceye kadar her türlü hastalıkla ailece boğuşmaları kaçınılmazdır. Bu tespitimden sonra ben şifa sohbetlerimi bilinçli temizlik yapan annelere yapmaya karar verdim.

Armut sirkesi yapmaya ve pet şişelerde dağıtmaya devam ediyorum. Mahallemin berberi verdiğim armut sirkesini oğlunun kaşıntısını tedavi etmeye kullanmış. Nasıl sevindiğimi anlatamam.

Rize’den şifa bilgileri toplamaya devam ediyorum. Hafta sonu Arhavi’de ADD Üyesi bayanlara eğitimle ilgili konferansım var. Ana konumuz “Çocuğun zihinsel, fiziksel ve ruhsal gelişimini desteklemeyen bir eğitimin sonuçlarını ne olarak görürüz?” Sağlık eğitimi vermeyen ders kitapları üzerine de konuşacağız.

Okurlarımdan rica ediyorum, siz de sirke anasıyla hariçten kullanarak yapılan eski ilaçları araştırmaya başlayın. Evinizde anası muhteşem olan bal sirkesi kurun. Ödeviniz:

Kanser kitlesi sirke anasıyla yok edilebilir mi?

Azim ve Karar, 30.09.2022

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.