İKİ 9 EYLÜL

İKİ  9  EYLÜL
9 Eylül 2022 10:27
463
A+
A-

9 Eylül 1922, emperyalizmin İzmir’den denize döküldüğü tarihtir. Dağlarında çiçekler açan güzel İzmir’imizin kurtuluşudur. Bu aydınlık günün 100. yılı kutlu olsun.

9 Eylül 1923, Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluş tarihidir. CHP, kurtuluşun ve kuruluşun partisidir. Nice 99 yıllar diliyorum.

Eşsiz liderimiz Mustafa Kemal Atatürk ne güzel söylemiş: “Benim iki büyük eserim vardır, bunlardan birincisi Türkiye Cumhuriyeti, diğeri de onun güvencesi olan Cumhuriyet Halk Partisi’dir.”

Ulusal Kurtuluş Savaşımızdan, onun Kuvayı Milliye’sinden, onun Müdafaa-i Hukuk’undan, Halk Fırkası’ndan gelen Cumhuriyet Halk Partisi; Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu ve ilkeleri Cumhuriyetçilik, Ulusçuluk, Halkçılık, Devletçilik, Laiklik ve Devrimcilik olan Türkiye’nin en köklü partilerindendir.

99. kuruluş gününde, Türkiye’yi aydınlık yarınlara taşıyacak tek parti CHP’dir (yeni CHP değil). Tüm ideolojik tutarsızlıklarından ve yönetim bozukluklarından en kısa sürede arınarak, ülkemizi kucaklayacak, Altı Ok’a sahip çıkan Atatürkçü bir CHP’ye gereksinim vardır. Bunun dışında tam bağımsızlıktan yana ve emperyalizm karşıtlığında buluşanların karşılık beklemeden yürümeleri için Atatürk’ün partisini, Atatürkçü parti yapmak üzere tüm gerçek Kemalistlere çağrı yapıyorum.

Ve hep birlikte haykırmalıyız:

YAŞA MUSTAFA KEMAL PAŞA, YAŞA..

Azim ve Karar, 9 Eylül 2022.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.