ERDOĞAN VE SARAY HÜKÜMETİ, MİLLİ EGEMENLİĞİMİZİ YUNANİSTAN İLE PAYLAŞIYOR!…

ERDOĞAN VE SARAY HÜKÜMETİ, MİLLİ EGEMENLİĞİMİZİ YUNANİSTAN İLE PAYLAŞIYOR!…
5 Mayıs 2022 15:16
629
A+
A-

Ümit Yalım

Yunanistan, Türkiye’ye ait ada ve kayalıkları elini kolunu sallayarak işgal ederken Tayyip Erdoğan ve Saray Hükümeti’nin sessiz ve tepkisiz kalması dikkat çekiyor. 2004-2016 Yılları arasında 16 Türk Adası ve 1 Türk Kayalığını işgal eden Yunanistan, 2016’da, Başbakan Çipras döneminde 2 Türk Adasını (Muğla Ardıççık Adası ve Aydın Marathi Adası) daha işgal etti. Çipras’tan sonra, 08 Temmuz 2019’da iktidara gelen Başbakan Miçotakis döneminde de Yunanistan, 2 Türk Adası (Küçük Çuha Adası ve Muğla Limoniye Adası) ve 1 Türk Kayalığını (Muğla Plati Kayalığı) daha işgal etti.

     Toplam 20 Türk Adası ve 2 Türk Kayalığı’nı işgal eden Yunanistan’a 18 yıldır nota vermeyen Erdoğan ve Saray Hükümeti, işgalin önlenmesi ve adaların boşaltılması için Türk Silahlı Kuvvetleri’ne Hükümet Direktifi de vermedi. 

Miçotakis’in Türkiye ziyareti öncesinde Sn. Ruhat Mengi’ye 09 Mart 2022’de yaptığım açıklamada, “Miçotakis’e, Adalarımızı neden işgal ettiniz? Namlular neden Türkiye’ye çevrildi?”diye sorulması gerektiğini belirtmiştim.

     Ancak, 13 Mart 2022’de, Erdoğan ile İşgalci Miçotakis arasında Vahdettin Köşkü’nde yapılan görüşmede, Miçotakis’e işgal edilen ada ve kayalıkların hesabının sorulmadığı ve görüşmenin çok neşeli bir ortamda geçtiği ortaya çıktı. Erdoğan ve Miçotakis’in kameralara gülerek poz vermesi, vatan topraklarının güle oynaya Yunanistan’a teslim edildiğini somut bir şekilde gösteriyor.

     Erdoğan ve Saray Hükümeti’nin tepkisiz kalmasından cesaret alan Yunanistan, işgal ve ilhak ettiği adalarımıza iyice yerleşmeye ve yatırım yapmaya devam ediyor. İzmir Koyun Adası’na denizaltından elektrik kablosu döşeyen Yunanistan, 20 Nisan 2022’de, adaya Yunan Savunma Bakanı Yardımcısı Nikos Hardalias’ı göndererek yapılan yatırımın tanıtımını ile birlikte egemenlik ve bayrak gösterisi yaptı. Konu ile ilgili haber ve görüntüler Yunan Savunma Bakanlığı Resmi İnternet Sitesi’nde yayınlandı.

Hardalias’ı taşıyan Cougar tipi askeri helikopter hiçbir engelle karşılaşmadan Türk Hava Sahası’nı 6 mil ihlal etti ve İzmir Koyun Adası’na indi. Türk Radar personelinin yaptığı ihlal bildirimine rağmen Eskişehir Birleştirilmiş Hava Harekat Merkezi, Yunan askeri helikopterinin İzmir Koyun Adası’na inişini engellemedi. Türk Hava Sahası kevgire döndü. Türk Hava Sahasını korumaktan sorumlu Hava Kuvvetleri Komutanı Hasan Küçükakyüz ve Muharip Hava Kuvveti Komutanı Atilla Gülan olanı biteni turist gibi seyretti.            

Hardalias, İzmir Koyun Adası’nda konuşlu Yunan Askeri Üssü’ndeki işgalci askerleri denetledi. Denetleme sırasında çekilen fotoğrafın arka fonunda İzmir / Karaburun görülüyor.

Yunan bayrağının altında işgalci Yunan askerleri ile birlikte fotoğraf çektiren ve arka fon olarak yine İzmir / Karaburun’u kullanan Hardalias, egemenlik ve bayrak gösterisi yaptı.

Adanın sahil bölgesinde denizaltı elektrik kablosu döşeme çalışmalarını izleyen Hardalias, Yunanistan’ın İzmir Koyun Adası’na Metropolit olarak atadığı Papaz Markos ve işgalci Yunan Sahil Güvenlik askerleri ile görüştü.

     İzmir Koyun Adası’na denizaltı elektrik kablosu döşeyen işgalci Yunan İstihkam askerleri ile görüşen Hardalias, alt yapı çalışmalarında kullanılan iş makinalarını da inceledi.

Hardalias, İzmir Koyun Adası Metropoliti Papaz Markos, Koyun Adası sözde Belediye Başkanı Georgios Danil ve adada yaşayan Yunan vatandaşları ile birlikte Yunan ve Bizans bayraklarının asılı olduğu bayrak direğinin önünde poz vererek Türkiye’ye meydan okudu.

Denetleme ve inceleme faaliyetlerini tamamlayan Yunan Savunma Bakanı Yardımcısı Hardalias’a Koyun Adası sözde Belediye Başkanı Georgios Danil tarafından Koyun Adası Fahri Vatandaşlık Belgesi verildi.

Yunanistan, işgal ve ilhak ettiği adalarımıza alt yapı tesisleri inşa edip iyice yerleşirken, adalarımıza metropolit papazlar atayıp Yunan bayrakları ile birlikte Bizans bayrakları asarken Erdoğan ve Saray Hükümeti hiçbir tepki vermiyor.

Yunanistan, 15 Mayıs 1919’da İzmir’i işgal edip Anadolu içlerine ilerlerken Sultan Vahdettin ve Saray Hükümeti hiçbir tepki vermemiş ve egemenliği Yunanistan ile paylaşmıştı.

Tarih yine tekerrür ediyor. İşgalci Yunan Başbakanı Miçotakis, Vahdettin Köşkü’nde ağırlanıyor, Erdoğan ve Saray Hükümeti de Yunan işgaline hiçbir tepki vermiyor ve Milli Egemenliğimizi Yunanistan ile paylaşıyor.

Azim ve Karar, 05 Mayıs 2022

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.