KILIÇDAROĞLU KIVIRTIYOR…

KILIÇDAROĞLU KIVIRTIYOR…
19 Kasım 2021 09:18
691
A+
A-

Süleyman Çelik

Kılıçdaroğlu 13 Kasım’da, üzerinde çok düşünülmüş, kurmaylarıyla tartışılmış ve ayrıntılı olarak hazırlanmış olduğu anlaşılan, evinde çekilmiş, özel ve çok iddialı bir video yayımladı. https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem/kilicdaroglundan-helallesme-karari-yolculuga-cikiyorum-6766586/

Videoda, iktidara geliyormuş izlenimi vererek başlıyor söze ve devam ediyor: “iktidarlar hep değişiyor. Ama bu ülkenin makus talihi hiç değişmiyor. Benim, iktidara gelmekten çok daha önemli bir vizyonum var: ‘bu ülkenin makus talihini değiştirmek istiyorum.”

Bu sözü, İkinci İnönü Zaferi’nin haberi Ankara’ya ulaştığında,Atatürk’ün İsmet Paşa’ya gönderdiği kutlama mesajını anımsattı! “Siz orada yalnız düşmanı değil, milletin makus talihini de yendiniz” demişti, Gazi.Kılıçdaroğlu bu sözüyle, “ülkenin makus talihini asıl ben değiştireceğim” mi demek istedi?..

***

Daha sonra konuşmasını şöyle sürdürdü: “Bakın açık konuşacağım; yalnız AKP’den değil, biz dahil geçmişteki tüm iktidarlardan söz ediyorum. Neden bu devleti, her gelen iktidar sürekli yıpratıyor. Kemal Kılıçdaroğlu olarak bana sadece iktidarı devralmak yetmiyor. Ben ülkeme bir miras bırakmak istiyorum… geçmişin arabalarıyla hiçbir yere gidemeyeceğimizi artık biliyoruz. Artık helalleşme zamanıdır. Geçmişte yapılan hataların sorumluluğunu almayı ve bunlar için birbirimizden helallik istemeyi bilmeliyiz. BENİM LİDERLİĞİNİ YAPTIĞIM PARTİNİN DE GEÇMİŞTE YARATTIĞI DERİN YARALAR VARDIR. UZUN SÜREDİR DE ÖNCE BU YARALARI YARATAN O SİSTEMİ DEĞİŞTİRMEK İÇİN UĞRAŞTIM. ŞİMDİ İSE DIŞARIYA DÖNME ZAMANI. BEN BU YARALARIN KAPANMASI İÇİN HELALLİK İSTEME, HELALLEŞME YOLCULUĞUNA ÇIKIYORUM. GEÇMİŞTE KIRDIĞIMIZ, KORKUTTUĞUMUZ TOPLULUKLARLA, BİREYLERLE, FARKLI HAYAT TARZININ TEMSİLCİLERİYLE BULUŞMALARIMA BAŞLAYACAĞIM…”

Zaten bundan bir hafta önceKarar TV’de Taha Akyol ve Elif Çakır’a verdiği röportajda da benzer sözler etmiş ve “Bizim muhafazakar dünyayla helalleşmemiz lazım” demiş ve eklemişti: “muhafazakâr söylemini muhafazakârlara haksızlık olarak görüyorum. En muhafazakar parti bizdik çünkü değişime direniyorduk.”

***

Kılıçdaroğlu’nun “geçmişin arabası” dediği,“toplumda derin yaralar yarattığını” öne sürdüğü ve “parti içinde uzun süredir uğraşarak değiştirdiğini” bildirdiğisistem, sanırım “AtatürkçüDüşünce Sistemi”, yaniKemalizm olacak.

Aslında CHP Kemalizm’den çoktan uzaklaşmıştı.Kılıçdaroğlu,itiraf ettiği gibi, tabuta son çiviyi çaktı. Genel Başkanlık koltuğuna oturur oturmaz, laikliğin altının oyulması girişimlerini görmezden gelerek “laiklik tehlikede değildir” dedi. Günümüzde ülke nerede ise yarı Şeriat rejimine geçti ama o hala aynı fikirde. Zaten Partiyi de Milli Görüşçü’sünden,Fetöcü’süne kadar Şeriatçılarla, CIA kodnumaralıbölücü avukatlarıylave  gayrı millici/ Mandacı/ İkinci Cumhuriyetçilerle doldurdu.Bunlardan bazılarını genel başkan yardımcısı yaptı. Hatta Hilafet ve saltanat yanlısı bir adamı partinin Cumhurbaşkanı adayı bile yaptı…

Bu yaptıklarını görmezden gelen, ya da sürekli “dere geçerken at değiştirilmez” diyerek,genel başkanı değiştirmenin şimdi sırası olmadığını bildiren partililer ve CHP’ye gönül verenler bile bu son sözlerine tepki gösterince Kılıçdaroğlu kıvırttı.CHP’nin açtığı derin yaraların mağdurlarıyla değil de“CHP ile hiç ilişkisi olmayan Roboski (Uludere değil de neden PKK’nın söylemi Roboski?), Diyarbakır Cezaevi, 6-7 Eylül mağdurlarıyla vs. helalleşecekmiş!..”

“Ülkenin makus talihini değiştirecek vizyon sahibi bir lider” olduğunu öne sürmüştü ama, böylece “lafının nereye varacağını göremeyecek kadar aymaz olduğu” anlaşıldı.

Sayın Kılıçdaroğlu, “zırva tevil götürmez” diyen bir atasözü var ama, belki bu sözlerine de inanan olabilir. Ancakhalk sana hiç inanmıyor. Son kamuoyu yoklamaları bunun göstergesi. AKP, ülkeyi batırdı. Senin gibi bir muhalefet liderine karşın halkımız bunu gördü ve AKP’den desteğini çekti, oyu %25’in altına düştü. Ama senin oyun milim artmıyor…

***

“ABD Büyükelçiliği Siyasi İşler Müsteşarı” sıfatı taşıyan, gerçekte “CIA’nın Türkiye İstasyon Şefi” olan JohnKunstadter, Kılıçdaroğlu’nun yardımcısı Mehmet Bekaroğlu’na,  “Kemalizm, Türk halkının da dünyanın da önünde engeldir; artık güçlenmesine izin verilmemeli”demiş miydi?

Medyaya bakın, gericiler, bölücüler veİkinci Cumhuriyetçiler,yani tüm Kemalizm karşıtlarıKılıçdaroğlu’nu alkışlıyorlar.

Başka bir atasözü de “bana dostunu söyle sana kim olduğunu söyleyeyim” der!..

***

Sayın Kılıçdaroğlu, öyle görülüyor ki sizin vizyonunuz yok ama bir misyonunuz var ve “partinin oyları artmasa da ben misyonumun gereğini yapacağım” diyorsunuz!..

Bunu da sizi hala destekleyenlerin takdirine sunuyorum!..

Azim ve Karar, 19.11.2021

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.