ÇANKAYA BELEDİYESİ, TÜRK DÜŞMANI YORGO PAPANDREU’YA ÖDÜL VERDİ!

ÇANKAYA BELEDİYESİ, TÜRK DÜŞMANI YORGO PAPANDREU’YA ÖDÜL VERDİ!
19 Ocak 2022 22:11
759
A+
A-

Ümit Yalım

Çankaya Belediye tarafından, Yunanistan eski Başbakanı ve PASOK eski lideri Yorgo Papandreu’ya “Barış ve Dostluk Ödülü” verilmesini sert sözlerle eleştirdi.

15 Ocak 2022’de Ankara’da düzenlenen ÇANKAYA Uluslararası Dostluk ve Barış Ödülleri Töreni’nde büyük bir skandala imza atıldı. Ege Denizi’ndeki adalarımızın işgalinden sorumlu olan Türk Düşmanı İşgalci Yorgo Papandreu’ya, Çankaya Belediyesi tarafından Dostluk ve Barış Ödülü verildi. Törene, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener de katıldı.

Yorgo Papandreu, 02 Mayıs 2009’da, işgal ettikleri Aydın Eşek Adası’na gelerek Yunan bayrağının önünde Türkiye’ye meydan okumuştu. Başbakan Tayyip Erdoğan ve Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu tarafından, 03-09 Ocak 2011’de, Erzurum’da düzenlenen Üçüncü Büyükelçiler Konferansı’na davet edilen Papandreu, konferansta yaptığı konuşmada Türkiye’ye hakaret etti. Fener Rum Patriği’ni Ekümenik olarak niteleyenPapandreu, “Türkiye, Kıbrıs’ta işgalcidir. İşgal sürdüğü müddetçe Türkiye AB Üyesi olamaz” dedi. Papandreu, Türkiye’ye gelmeden bir gün önce Eşek Adası’nın üzerinde sekiz Türk savaş uçağının uçuş yapmasını eleştirerek, “Türkiye neyi ispatlamak istiyor? Bu ne anlama geliyor?” dedi.

Erdoğan ve Davutoğlu, Papandreu’ya cevap bile vermedi. Halbuki, Papandreu’nun 02 Mayıs 2009’da gelerek Türkiye’ye meydan okuduğu Aydın Eşek Adası 2004’ten beri Yunan işgali altında olup kendi adamız üzerinden Türk savaş uçaklarının uçması en doğal hakkımızdır. Adalarımızın işgalinden sorumlu olan, Türkiye’yi Kıbrıs’ı işgal etmekle suçlayan, her fırsatta Türkiye’ye hakaret eden Yorgo Papandreu’ya Dostluk ve Barış Ödülü vermek tam bir akıl tutulmasıdır. Papandreu’ya ödül verilmesi CHP ve İYİ Parti’nin kurumsal kimliği ile bağdaşmıyor.

AKP’NİN TRUVA ATLARI’NA HATIRLATALIM; EŞEK ADASI, TÜRK ADASI’DIR !…

Bu yazının yayınlanması ile birlikte AKP’nin Truva Atları Emekli Büyükelçiler Ünal Çeviköz, Ahmet Kamil Erozan ve Aydın Adnan Sezgin, Genel Başkanları’nın yanına koşarak onları yanıltmaya çalışacaklar. Anılan şahıslara hatırlatalım; 1943 tarihli İngiliz haritasında ve 1951 tarihli ABD haritasında, İşgalci Yorgo Papandreu’nun Türkiye’ye meydan okuduğu Eşek Adası’nın, 12 Ada deniz sınırları dışında ve Türkiye’ye ait olduğu açıkça gösterilmiştir.

ATATÜRK VE İNÖNÜ’NÜN KEMİKLERİNİ SIZLATANLAR

Türk Düşmanı İşgalci Yorgo Papandreu, Türkiye’ye hakaret etmesine rağmen, belirli bir kesim tarafından el üstünde tutuluyor. Papandreu, işgal ettikleri Eşek Adası’nda 2009’da Türkiye’ye meydan okurken Ali Babacan Dışişleri Bakanı’ydı. Bakanlığı döneminde Papandreu’nun küstahlığına ses çıkarmayan ve Yunanistan’a nota vermeyen Babacan, şimdi de partisinin Genel Merkezinde Papandreu’yu ağırlıyarak ona övgüler düzüyor. Sevinç İnönü, Papandreu’yu yalısında ağırladı. Ekrem İmamoğlu da Beylikdüzü Belediye Başkanlığı’ndan itibaren Papandreu ile birlikte poz veriyor. Türkiye’nin tanınmış isimleri, Ege Denizi’ndeki adalarımızın işgalinden sorumlu olan Türk Düşmanı İşgalci Yorgo Papandreu’yu el üstünde tutarken, Atatürk ve İnönü’nün kemiklerini sızlatıyorlar. 20 Türk Adası ve 2 Türk Kayalığı Yunan işgali altındayken, adalarımızda 6 bin Yunan askeri elini kolunu sallayarak dolaşırken, Papandreu’yu el üstünde tutmak ve ona Dostluk ve Barış Ödülü vermek tam bir aymazlıktır. Türk Kamuoyu merak ediyor ve hem iktidara hem de muhalefete soruyor; “Bu aymazlık ne zaman bitecek?”

Azim ve Karar, 19.01.2022

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.