BUGÜN

BUGÜN
16 Temmuz 2022 23:58
898
A+
A-

Zahide Uçar

Bugün 16 Temmuz…

AKP ile FETÖ’nün gayri meşru ilişkisinden 15 Temmuz Darbesi adıyla bir piç doğdu. İkisi de ABD doğumlu. İkisi de gayri milli. İkisi de Cumhuriyet ve Atatürk düşmanı.

Aynı menzile farklı yollardan yürürken çıkar ve güç kavgasına düştüler. Kavgalarında Devlet yok. Türk Milletinin çıkarı yok.

Ergenekon, Balyoz, Casusluk gibi kumpasları FETÖ hazırladı. AKP Genel Başkanı kumpasın savcısı olduğunu söyledi. Ajan savcıya zırhlı araç verdi. Yetmedi, kişisel yargı kararlarında yapılan hatalar nedeniyle tazminat ödemesinler diye olası tazminatları devletin sırtına yükleyen yasa çıkartıldı. Yani, dendi ki;

“Rahat rahat yasaları çiğneyin. Esirlere zulmedin. Delil uydurun. İftira atın.”

Şimdi ikisi de mağduriyete yatıyor. Utanma yok. İlke yok. Aslında insana dair değerleri yok.

İkisi birlikte devletin namusu olan kozmik odaya girdiler. Ordunun sırlarını çalıp, ilgili ülkelere (biri de Yunanistan) servis ettiler. Servis ettikleri bilgilerden biri de, yabancı devletlerin içinde ve terör örgütlerinin içinde görev yapan haber kaynağı istihbarat elemanlarının ismidir. Bu isimlerin hepsi (binden fazla olabilir diyen komutanlar var) kafasına sıkılarak şehit edildi. Bu durumda hem AKP, hem FETÖ yabancılar lehine ajanlık faaliyetinde bulunma suçu işlemiştir. Tarih bu ihaneti yazacaktır.

15 Temmuz AKP’nin çok işine yaramıştır. Mağduru değil, galibidir. 15 Temmuz’u hedefine gitmek için fırsata çevirmiştir.

16 Temmuz AKP’nin Türk Milletine karşı işlediği darbenin eyleme geçirildiği gündür. AKP 15 Temmuz’u kullanarak T.C. Devletinin rejimini değiştirmiştir.

Rejim değişeli ülke aleni biçimde yağmalanmakta, soyulmaktadır. Ülkeye verilen zarar işgal güçlerinin verebileceği zarardan daha az değildir.

Azim ve Karar, 16.07.2022

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.