ATATÜRK’TE BİRLEŞMEK

ATATÜRK’TE BİRLEŞMEK
16 Mart 2021 12:32
572
A+
A-

Türkiye’yi yönetenlerin Atatürk’ten öç alma tutkuları konusunda kimsenin kuşkusu yok. Atatürk’ün yolundan geri dönüldüğü kesin! Atatürk adını taşıyan hemen her yerin yıkılıp başka adlarla yeniden yapıldığı bilinmeyen durum değil.  Yalnız ülkemizin değil, dünyanın hatırı sayılır havaalanlarından birisi Atatürk adı silinsin diye ortadan kaldırıldı.

Atatürk birleştirendir.

Atatürk işleri yoluna koyandır.

Atatürk dimdik ayakta durmanın diğer adıdır.

Bu yoldan geri dönmenin nelere mal olduğu ekonomiden siyasete dış politikadan akademiye varıncaya dek bir dizi alanda duyumsandı. Daha da kötüsü yaşanacak!

Haklarını yemeyelim!

İktidar partisinin il yapılarında ve hatta valiliklerde Atatürk görseli tüm görkemiyle yer almayı sürdürüyor. Atatürk düşmanlığı tavan yapsa da görselini indirme zamanının gelmemiş olduğunun farkındalar.

Atatürk adından rahatsız olanları şöyle bir anımsayalım!

İktidara, FETÖ yapılanmasını, bilinç körü kimi liberalleri, yolunu şaşırmış solcu kılıklıları ve elbette etnik bölücüleri eklememek olmaz!

Atatürk’te birleşen milyonların karşısında Atatürk’ten rahatsızlıkta birleşen bu kuru kalabalığı eklemekte ve onları hiç unutmamakta yarar var.

Tıp Bayramı’nı geride bıraktık!

Tıp Bayramı’na anlam ve içerik kazandıran kişiler ve olaylar ülkemizin aydınlık yüzlerince saygıyla anıldı.

Tıp Bayramı’nda her zaman olduğu gibi 14 Mart’a yaraşır anmadan kaçınanlar da oldu. 14 Mart’ta Tıbbiyeli Hikmet’i, Refik Saydam’ı, Nusret Fişek’i, Türkan Saylan’ı ve elbette Atatürk’ü anmadan kutlama yapanlar, büyük kurtarıcı, kurucu ve devrimci Atatürk görselini hekimlere verilen anı plaketlerinden çıkartanlar bu kez ummadıkları bir tepki seliyle karşılaştılar.

Yaklaşık 10 yıl çeşitli organlarına seçilerek hizmet verdiğim İzmir Tabip Odası’nın güncel yönetimi, seçim bildirgesine gönülsüzce koyduğu Atatürk’ü anı plaketinden silerek gerçek yüzünü göstermiş oldu. Daha da kötüsü, Atatürk tutku ve sevgisini “şekilcilik” olarak niteledi.

Diğer yandan ise yaklaşık 25 yıldır etnik bölücülükle dirsek temasında sakınca görmeyen Türk Tabipleri Birliği’nin bugünkü başkanı Dr Şebnem Korur Fincancı hekimlere gönderdiği 14 Mart iletisinde 14 Mart’a can ve ruh verenleri anmaktan kaçındı. İletide Rainer Maria Rilke, Virginia Woolf ve Melih Cevdet Anday vardı. Ama, 14 Mart’a anlam katanlar yok sayılmıştı.

Bu kimseleri yakından tanıyan bizlerin şaşırmadığı bu durum hekimlerin ve haberdar olan kamuoyunun şiddetli tepkisiyle karşılaştı.

Atatürk’e karşıtlıkta, onu yok saymakta kararlı olanlar siyasi iktidarla, FETÖ yapılanmasıyla ve irili ufaklı örgütçük, particik ve grupçukla yan yana gelmekte sakınca görmediler. Her fırsatta muhalefet ettiklerini savlayanlar Atatürk düşmanlığında gericilikle, FETÖCÜLÜKLE aynı çizgide yer alarak ibretlik ders vermiş oldular.

Atatürk kişilerin ve kurumların gerçek niyetini açığa çıkarmada işlev görmeyi sürdürüyor!

Atatürk’te birleşenler Atatürk karşıtlığında birleşenleri iyi tanımalı!

Azim ve Karar, 16.03.2021

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.