28 ŞUBAT ŞEHİDİ

28 ŞUBAT ŞEHİDİ
20 Aralık 2022 12:56
524
A+
A-

Suay Karaman

28 Şubat kumpası davasında, sağlık sorunlarına karşın hapiste tutulan 85 yaşındaki emekli Korgeneral Vural Avar hayatını yitirdi. Daha önce üç komutan sağlık sorunları nedeniyle salıverilmişti. Ancak Vural Avar için bu uygulamayı yapmadılar. Şu an cezaevinde bulunan on komutanın da sağlık durumları kritiktir. Siyasi iktidar, 28 Şubat davasını intikama dönüştürdüğü için, komutanların durumu gittikçe zorlaşmaktadır.

FETÖ ile siyasi iktidarın kumpası sonucunda yargılanan 28 Şubatçıların suçları, cumhuriyeti korumak, laik düzeni savunmak ve Atatürk’e sahip çıkmaktı. Ülkemizin birliğine ve bütünlüğüne sahip çıkanlar, demokratik ve laik cumhuriyetimize sarılanlar, 28 Şubat kararlarını desteklemektedirler. 28 Şubat Kararlarına bakın, hangileri sizi rahatsız ediyor?

28 Şubatçılara “darbeci” diyenler, bu kumpas davasına sessiz kalanlar, tepki vermeyenler; hepiniz suçlusunuz. Yapılan sivil darbeyi görmeyenler, destek olanlar, mutlu musunuz? Bizlere de yazıklar olsun; ortalığı ayağa kaldırıp bu güzel insanları kurtaramadık..

Ama bu hesaplar günü geldiğinde sorulacaktır; hukuk herkese gerekecektir. Unutmayın, yargılanacaksınız…

Azim ve Karar, 20 Aralık 2022.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.