SON İSTASYON TÜRKİYE

SON İSTASYON TÜRKİYE
8 Mayıs 2022 10:16
1.140
A+
A-

Hüseyin Özbek

Tarih bilincinden, milli duyaryarlılıktan yoksunsanız, ulus devlet üniter yapı temelinde kurulan Türkiye Cumhuriyeti’nin anti tezi bir gelenekten beslenmişseniz,  yaşanan felaket zaten umurunuzda değildir. 

Türkiye’nin felaketi ile sonuçlanacak bir sürecin taşlarını, “Şam’da Cuma Namazı”  cinnetiyle döşeyenlerin, bu gün hiçbir şey yaşanmamışcasına pişkinlik içinde piyasa yapmalarını tarih hiç kuşkusuz gerektiği şekilde not edecektir.

Türkiye, Suriyeliler ve Afganlar başta olmak üzere, farklı ülkelerden, farklı etnisitelerden milyonlar tarafından demografik istilaya uğramanın felaketini yaşamaktadır.

Ülkemizi ulus devlet olmaktan çıkarmaya, çökertip parçalamaya yönelik bu kurgulu göçün sonraki adımları ne mi olacaktır?

Hemen yanıtlayalım. Kurgulu göçün mimarları, Türkiye’nin ara istasyon değil, son istasyon olmasını istemektedirler.

Yakın geçmişte Türkiye’ye serbest dolaşım maması ve Avro cinsinden bahşişle imzalatılan “Geri Kabul Anlaşması” ile bu projenin hukuki altyapısı da zaten hazırlanmış durumdadır.

Demografik işgalin gündelik yaşamımızda bireysel ve toplumsal açıdan yarattığı sorunlar şimdiden çekilemez ve katlanılamaz aşamaya gelmiş durumdadır.

Türk Milletinin, ülkenin demografik istilasının doğuracağı felakete karşı ciddi tepkiler vermeye başlaması üzerine iki koldan psikolojik harekât yürütülmeye başlandığını görüyoruz.

1- Mütedeyyin, muhafazakâr kitleye yönelik, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın talimatıyla verilen Cuma hutbelerindeki Ensar/Muhacir söylemi.

2- Çağdaş, demokrat kitlelere karşı, insan hakları ve hukuk temelinde geliştirilen söylem.

Bilinmelidir ki, iki kanaldan yürütülen çalışmanın arka planında, 10 milyona yakın yasadışı göç unsurunun AB ülkelerine geçirilmeyip, Türkiye’de kalıcılaştırılması düşüncesi vardır.

AB, ülkelerine yönelik düzensiz göçle huzurunun, sosyal ve kültürel dokusunun bozulmasını istememektedir. Bu nedenle, Asya ve Afrika’dan kopup gelen milyonları, sınırlarına dayanmadan, uzakta durdurmaya yönelik projeler geliştirmektedir.

Türkiye’nin, AB tarafından, yasadışı göç unsurlarının toplanma merkezi olarak belirlenmesi, yukarıda kısaca değindiğimiz uzakta tutma projesinin gereğidir.

Türkiye Cumhuriyeti yurttaşları, gelinen aşamada var olmakla, demografik selde boğulup yok olmak arasında kesin bir tercih yapmak zorundadırlar.

Türkiye’nin yapacağı stratejik tercih, ya ulus devlet olarak yoluna devam etmek, ya da demografik istilaya razı olarak intiharı seçme şeklinde olacaktır!

Türk Milleti ve Türkiye Cumhuriyeti için üçüncü bir seçenek bulunmamaktadır!

Azim ve Karar, 08.05.2022

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.