BU KADAR MI BALIK HAFIZALISINIZ?

BU KADAR MI BALIK HAFIZALISINIZ?
9 Ağustos 2022 09:56
725
A+
A-

Zahide Uçar

Osman Kavala eski CİA danışmanı Henri Barkey ile yemekte bir araya geldikleri iddiası ve darbe planlamakla suçlanmış, bu suçlama nedeniyle yargılanmıştı.

Henri Barkey kaç sene geçtikten sonra yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamasında 18 Temmuz 2016 günü, İstanbul’da Karaköy Lokantası’nda yemek yediği kişinin Osman Kavala değil, gazeteci(!) Aslı Aydıntaşbaş olduğunu yazdı…

Televizyonlarda Aydıntaşbaş’ın bu durumu neden sakladığı üzerinde fikir yürütülüyor. Aydıntaşbaş saçma sapan bir açıklama yaptı. Barkey’e kızıyor.

Yahu, ne kadar balık hafızalısınız. Bu Aslı Hanım’ın ilk vukuatı değil ki. Ergenekon kumpas davasındaki rolünü ne çabuk unuttunuz?

Ergenekon kelimesinin 2006 yılında ilk defa Aydıntaşbaş’ın bir yazısında geçtiğini… Yazısında devlet içinde örgütlenmiş “bürokrat, asker, gazeteci ve siyasetçilerden oluşan gizli bir örgütten” bahsettiğini… Bu yazıdan bir-iki ay sonra Ümraniye bombalarının ortaya çıktığını.. Arkasından tutuklamaların başlatıldığını ne çabuk unuttunuz.

Ayrıca bugün Kavala’ya yaptığını, O gün de “şimdinin döneği” Perinçek’e yapmıştı.

Odatv bu konuyu haberleştirmişti. Haber yorumda;

“Ergenekon davasında savcılığın İP lideri Doğu Perinçek’in yazdığını iddia ettiği, buna dayanılarak Perinçek’in “Ergenekon yöneticisi” savıyla yargılandığı belgeleri Perinçek’e gazeteci Aslı Aydıntaşbaş’ın verdiği ortaya çıktı.

Dört yılı aşkın süredir Silivri’de yatan ve Ergenekon örgütü lideri olarak suçlanan Doğu Perinçek’e bu belgelerin Aslı Aydıntaşbaş tarafından verildiğinin ortaya çıkması sonucunda, Perinçek’in Ergenekon’un lideri olduğu iddiası da çökmüş oldu.

Ama neden dört sene beklendi, bunu kimse sormadı.

Ergenekon’u baştan mahkûm eden ve bu konuda geri adım atmamaya yemin etmiş medya grubu bunu hiç sorgulamadı. Aydıntaşbaş ise neden dört yıl beklediğini açıklayamadı.

Bir gazetecinin, hem de kendi verdiği belgeler nedeniyle bir parti liderinin yargılanmasına yardımcı olduğunu ve bundan da hiç “hicap” duymadığını kimse yazmadı.

Gazeteciliğine kaldığı yerden devam ediyor Aslı Aydıntaşbaş. Bunu kabul etmek, hiç olmamış gibi görmek ve nedenini sorgulamadan geçmek mümkün mü?

https://www.odatv4.com/makale/asli-aydintasbas-4-yildir-neden-bu-belgeyi-perinceke-ben-verdim-demedi-0110121200-26255”

Şimdi gene neden bekledi diye soruyorsunuz? Ne kadar balık hafızalısınız. Aslı Aydıntaşbaş belli ki görevini yapıyor.

Sorgulamanız gerek bu görevi nereden ve kimlerden aldığıdır.

O gün Odatv’nin sorduğu soruya ilaveten;

 Bir gazetecinin, hem de kendi verdiği belgeler nedeniyle bir parti liderinin yargılanmasına yardımcı olduğunu ve bundan da hiç “hicap” duymadığını, Kavala olayında da sessiz kalarak kendini tekrarladığını ve hala “hicap” duymadığını yaptığı açıklamadan anlıyoruz.

Bizler unuttukça bunlar gazeteci kılığında yaşamlarını sürdürmeye devam ediyor.

Unutmak! Halk tamam da, fikir yürütenlerin, televizyonlardan ahkam kesenlerin de bu kadar balık hafızalı olması utanç verici. Bari not alsaydınız.

Azim ve Karar, 09 Ağustos 2022.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.