TBMM İÇİNDE MUHALEFET ARANIYOR

TBMM İÇİNDE MUHALEFET ARANIYOR
27 Ağustos 2022 12:30
295
A+
A-

Suay Karaman

Halkın Kurtuluş Partisi (HKP), hedef gösterilmesinin ardından tutuklanan şarkıcı Gülşen için “katli vaciptir” diyen Yeniden Refah Partisi Kâğıthane eski İlçe Başkanı Ömer Yıldız, “namaz kılmayan öldürülebilir” diyen çakma profesör Ebubekir Sifil ile “namaz kılmayan ve oruç tutmayan sopalanabilir” diyen İmam Halil Konakcı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Diploma için suç duyurusunda bulunan HKP, Yunanistan’ın işgal ettiği Ege adaları için suç duyurusunda bulunan HKP, laikliğe aykırı tutum ve davranışlar için suç duyurusunda bulunan HKP ve daha birçok olay hakkında suç duyurusunda bulunan HKP.
Peki TBMM içindeki muhalefet partileri ne işe yarıyor? Özellikle Atatürk’ümüzün partisi CHP nerede?

Ders alınmadığı için tarih tekrar ediyor. Büyük şairimiz Orhan Veli Kanık (1914-1950), çıkardığı Yaprak dergisinde 15 Mayıs 1950 tarihinde şöyle yazmıştı: “Seçimler bitti. Demokrat Parti, Halk Partisi’ni korkunç bir bozguna uğrattı. Oysa ki Halk Partisi, halkı kazanacağını umarak fikirleriyle prensiplerinden son zamanlarda ne fedakarlıklar etmişti. Bütün yayınlarına göz yumulan din dergileri, okullara konan din dersleri, yeniden açılan ilahiyat fakülteleri, imam hatip kursları, türbeler, şahsi sermayeye sağlanan imtiyazlar, her türlü irticaa tanınan haklar; hiçbiri kar etmedi. Zavallı Halk Partisi.”

Azim ve Karar, 27 Ağustos 2022

ETİKETLER:
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.