KEŞKE YUNAN KAZANSAYDI(!) ÖYLE Mİ? KAZANDI!

KEŞKE YUNAN KAZANSAYDI(!) ÖYLE Mİ? KAZANDI!
5 Temmuz 2020 09:36
779
A+
A-

Zahide Uçar

Kurtuluş savaşını Türklerin kazanmış olmasına üzülen Kuva-yi İnzibatiye artığı ruh hastası fesli Kadir;
Keşke Yunan kazansaydı demişti. Cumhuriyete düşman, Atatürk’e düşman bir Türk düşmanıydı. Atatürk’e zerre muhabbeti olan cenazeme gelmesin dedi. Atatürk’e zerre muhabbeti olmayan ve böyle bir ruh hastasına üstad diyenler cesedin tabutu önünde saf tuttu.
Sadece saf tutmakla kalmadılar. Yunan’ın Türkiye karşısında kazanması için Ege’de bulunan adalarımızı ve kıta sahanlığını da hediye ettiler.
MSB Genel Sekreteri Ümit Yalım hibe edilen adalarımız için yıllardır çırpınıyor. Toplumsal tepkiler oluşmaya başlayınca, adalar Lozan’da verildi yalan ve iftirasına sığındılar. Baktılar kimse inanmıyor. Sağıra yattılar.
Ümit Yalım Ege’de verilen ve alınmayan bütün haklarımızı belgeleriyle ortaya koydu. Asıl ihanet filmi bundan sonra başladı. Ülkemizde birçok kuruma sızmış, Yunan lobisi için çalışanların varlığına şahit olduk.

 • *
  Ümit Yalım gerçekleri ortaya çıkardı. Belgeleriyle birlikte muhalefeti, millete yanlış bilgi veren kim varsa hepsini bilgilendirdi. Ne fayda? Oralı olan bile olmadı.
  *Hatta YCHP Genel Başkan Yardımcısı Ünal Çeviköz Kemal Kılıçdaroğlu olmak üzere birçok milletvekiline e-posta göndererek, Türkiye’nin 3 milin ötesinde egemenlik hakkının olmadığını iddia etti ve orta hat kuralının uygulanmasını istedi.
  *Adaların işgalini yazan bir yazarı, İYİ Parti Genel Başkan Yardımcılarından biri arayıp, işgal edilen ada ve kıta sahanlığının Yunanistan’a ait olduğunu iddia etti.
  Deniz Hukukunu en iyi bilmesi gereken bazı amiraller, işgal edilen adalarımızı Yunanistan’a ait gibi gösteriyor.
  Mavi Vatan söylemiyle boy gösteren bir amiral, Libya mutabakatını (ki, o da tartışmalı), Ege’de işgal edilen adaları perdelemekte kullanıyor. Kendisi aynı zamanda Koç Üniversitesinde Öğretim görevlisidir. Rahmi Koç’un Yunan Lobi temsilcisi gibi çalıştığı açıktır. Fetullah, Barholemeus ile birlikte Trabzon’a çıkarma yapmaya kalkmaları ve o dönem Trabzonluların büyük tepkisi nedeniyle Trabzon’a çıkamadıklarını hatırlatalım.
  Koç’ların Ege’de petrol çıkarmak isteyen küresel petrol şirketleri ile bir bağlantısı var mıdır? Bunu bilmiyoruz. Zaman her şeyi ortaya çıkaracaktır.
 • *
  YUNAN CUMHURBAŞKANI KATERİNA’DAN EGEMENLİK GÖSTERİSİ
  *Yunanistan’ın ilk kadın Cumhurbaşkanı Katerina Sakellaropoulou’nun, 29 Haziran 2020’de Aydın Eşek Adası’na geleceği haberi önce Yunan basınında daha sonra da Türk basınında yer aldı.
  *Ancak, Cumhurbaşkanı Katerina, Yunan işgali altında olan Aydın Eşek Adası’na bugün hiçbir engelle karşılaşmadan geldi.
  *Bayan Katerina’nın Eşek Adası’na yaptığı ziyaret, kalymnos-news.gr adlı Yunan haber sitesinde bütün dünyaya duyuruldu. Katerina, Aydın Eşek Adası’nda egemenlik ve bayrak gösterisi yaptı.
  *Cumhurbaşkanı Katerina, Aydın Eşek Adası’ndaki Yunan Hapishanesi, Yunan İlkokulu ve Lisesi, Yunan Belediyesi ve Yunan Deniz Üssü’nü ziyaret etti.
  Saygılarımla,
  Ümit YALIM
  Milli Savunma Bakanlığı eski Genel Sekreteri
 • *

Adaların işgaline göz yumularak Türkiye Cumhuriyeti Devleti sınırları içinde Yunanistan’ın ‘Paralel Devlet’ kurmasına izin verildi. Yunanistan Türk Toprakları içinde okul, hapishane, belediye ve deniz üssü kurdu. Yani, Milli Eğitim Bakanlığı, Adalet Bakanlığı ve Milli Savunma Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı Paralel Devletin kurulmasına izin verdi(!).. Yunanistan ile yetki paylaşımı… Aslında paralel devlete YETKİ DEVRİ…

Verilen izin anayasa suçudur ve terör faaliyetine girmektedir.

 • *
  Bütün bunlar olurken, muhalefet başkanları ne yaptı? SEYRETTİ! Bu durumdan ne anlamalıyız? Gayri Milli(Türk olmayan) arka yüz devlet(Müesses Nizam), Meclis Tiyatro için bir şablon belirlemiş, neye muhalefet edip, neye muhalefet etmeyeceklerini ev ödevi olarak ellerine vermiş. Muhalefet tarafın oyuncuları o ödevi oynuyor. İŞTE BU GERÇEĞİ ANLAMALIYIZ!

Meclis tiyatrosunun oyuncuları ülkeyi dert etmiyor. Her parti kendi seçmenini KONTROL ALTINDA TUTUYOR, OYALIYOR. İşte hakikat budur!

Gerçek bir muhalefet olsaydı, önceden Türkiye’ye ait Eşek Adasına gelecek olan Yunan Cumhurbaşkanı’nı ve işgale göz yuman iktidarı partililerini Aydın’da toplayarak büyük bir protesto eylemi yapar, halkı bilinçlendirirdi.
Sarayın attığı her topa koşup, gerçek gündemin konuşulmasını engelleyen Sarayın AMİN ÇOCUKLARI…

 • *
  Değerli dostlar, konu mankeni durumuna düşmüş meclis, Osmanlı’nın son döneminde var olan;
  MECLİS-İ MEBUSAN ne ise, ODUR! Bunlardan ülke yararına bir şey beklemeyin.
  Vatan toprakları hibe edilmiş, Ege’de denize çıkamayacak hale gelmişiz, muhalefet bal yapmayan eşek arısı gibi sadece vızıldıyor.
  T.C. Vatandaşları olarak, bu meclise bel bağlamak, ülkeye ve geleceğimize ihanettir.
 • *
  Ne zaman yeni bir muhalefet doğsa, bu kesimi kontrol edecek bir proje kişi bulup parti kurduruyorlar. O kişi de yeni muhalefeti kontrol edip, tepkiyi sönümlendiriyor.
  İyi parti buna bir örnektir. Hatırlayalım! Mevcut partilerden umudunu kesen kesim, yeni bir arayış içine girmişti. Talebe arz olarak İYİ PARTİ kuruldu. Bir umut dedi insanlar partiye geçti. Şimdi birçok insan partiden ya ayrılıyor, ya da yeni bir arayış içine girdi. Parti içinden bir grup’ SÖZÜMÜZ VAR’ hareketi doğdu.
 • *
  Evet, Yunan kazandı. Çünkü kazanmasına biz izin verdik. Tepkisizliğimizle… Korkaklığımızla… Duyarsızlığımızla izin verdik!
  AYDIN HALKI, Aydın’a bağlı Eşek Adası’nın işgali için ne yaptı? Yunan Cumhurbaşkanı adaya gelip gövde gösterisi yaptığında ne yaptı? Aydın Barosu, yasa ihlalini, vatana ihanet suçunu, vatan toprağının göz göre göre hibe edilmesini protesto etti mi? Öncü olup, dava açmayı düşündü mü? Aydın’da bulunan sivil örgütler ne yaptı? Aydın halkı, Aydın Efelerinin torunları ne yaptı?
  Hepinize yazıklar olsun. Vatan toprağına sahip çıkmayan, çıkamayan korkaklar… Hiçbir şey yapamadıysanız bile, paralel devlet ile yetki paylaşımı yapan Aydın Valiliğine siyah bir çelenk koymayı da akıl edemediniz mi?
 • *
  Yunan Lobisi ile Kuva-yi İnzibatiye’nin(saray-İngiliz ortak yapımı ihanet ordusu) torunları ince ince çalışarak ilerliyor. T.C. Devletinin kuruluş değerlerini ve simgelerini tek tek yok ediyorlar.
  Kurtuluş Savaşımızın kahramanlarından Albay Reşat Çiğiltepe’nin isminin verildiği Ankara Mamak’ta bulunan Çiğiltepe Ortaokulu’nun adı değiştirildi. Milli Eğitim Vakfına bağışta bulunan Turhan Polat’ın adı verildi.
  Çiğiltepe’yi Atatürk’e söz verdiği gibi yarım saatte düşmandan temizleyemediği için, ‘muvaffakiyetsizlik beni canımdan bizar etti’ diyerek intihar eden Albay Reşat Çiğiltepe… Verdiği emirle Çiğiltepe’nin 45 dakikada temizlenmesini sağlayan onurlu Türk askeri…
  Biz nankörler hesap gününde sana ne cevap vereceğiz?
 • *
  İşgalci Yunan’a karşı savaşan kahramanların adı siliniyor, Yunan’a topraklarımız hibe ediliyor. Türk Milleti Sevr Antlaşması’nı imzalayan Meclis-i Mebusan muadillerinin peşine takılmış, İNTİHAR EDİYOR! Çünkü kolayına geliyor.
  Ve ben tecrübelerimle biliyorum ki;
  İLK İHANET EDEN KORKAKLARDIR!
  CAHİLLER VE HAİNLER YÜZÜNDEN DEĞİL,
  KORKAKLAR YÜZÜNDEN BU HALDEYİZ!
  Vatan bir ülkenin bedenidir. Bir ülkenin bedeni o ülkenin NAMUSUDUR!
  ÖYLEYSE;
  Bedenini satan, satılmasına, TECAVÜZE göz yumana ne denir?

Azim ve Karar,05.07.2020

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.