İÇİMİZDEKİ BRÜTÜSLER

İÇİMİZDEKİ BRÜTÜSLER
5 Mart 2022 01:50
955
A+
A-

Zahide Uçar

Altılı ittifak mutabakat metnini yayınladı. Mutabakat Anayasa’nın değiştirilemez, değiştirilmesi teklif dahi edilemez ilk dört maddesini unutmuş. Laiklik yok. Atatürk unutulmuş. Yetmemiş; 1921 Teşkilatı Esasiye Kanunu’na atıfta bulunulmuş… Teşkilatı Esasiye Kanunu’nda Osmanlı vilayet sistemi geçerli olup, üniter bir ulus devlet yasası değildir. Bu atıfa şaşırmadım. Şerok Ahmet ve sekiz kez Bilderberg toplantısına davet edilen Ali Babacan ittifak ortağı(!)..

Birçok insan şaşırmış görünüyor. Ben de şaşıranlara şaşırıyorum. Bu mutabakat metnini görünce aklıma bir hikaye geldi;

FİLLER NASIL TERBİYE OLUR?

Filler hep aynı su yolunu takip edermiş. Bunu bilen beyaz adam fillerin geçiş yoluna derin çukur açıp üzerini çalı-çırpıyla kapatıp beklermiş. Fillerden biri bu çukura düşünce çıkamaz. Beyaz adam kötü kokan bir siyah elbise giyer. Kafasına kukuleta geçirip yüzünü saklar. Çukura filin yanına iner. File iğneler batırır, döver, aç ve susuz bırakıp işkence yapar. Fil ölüm sınırına geldiğinde elbisesini çıkartıp, güzel kokulu beyaz bir elbise giyer. Filin yanına iner. Fili sevip okşar. Yaralarına ilaç sürer. Karnını doyurur. Su içirir. Zavallı fil bu adamı dost sanıp tabi olur. Fil çıkarılıp bir sirke götürülür. Fil artık sirkin yeni oyuncusudur.

AKP millete yeterince işkence yaptı. Şimdi aç bırakma projesini uyguluyor. Fil sınırda… Ölüm sınırında… Beyaz adamın elbise değiştirme ritüeli gözümüzün önünde oynanıyor. Beyaz adam elbise değiştiriyor.

Bu oyunu ya bozacağız ya da küresel bir sirkin gösteri fili olmayı kabul edeceğiz.

Filler aynı su yolunu izlemekten vaz geçmelidir.

Azim ve Karar, 05. 03. 2022

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.