AKP GENEL BAŞKANI ERDOĞAN MİLLETE KINA YAKIYOR

AKP GENEL BAŞKANI ERDOĞAN MİLLETE KINA YAKIYOR
27 Ocak 2023 10:19
680
A+
A-

Zahide Uçar

SEÇİM RÜŞVETİ KINA

AKP Genel Başkanı para basma makinesinin ağzını açtı. Seçim rüşveti dağıtıyor. Bitirdikleri çiftçiyi, TÜİK’in sanal verileriyle ezdikleri ve umursamadıkları kesimi birden hatırlayıverdiler. Banka gişelerinden çektiğimiz maaşlarımızı dumanı üstünde, gıcır gıcır yeni basım 200’lüklerden alıyoruz.

AKP İKTİDARINDA, rüşvet, yağma, soygun ve talan normalleşti … Türk Milletini haraca keserek yolcu garantili havaalanı, köprü, hastane yaptılar. Gitmediğimiz hastane, uçmadığımız hava alanı, geçmediğimiz köprüye para ödüyoruz.

Cumhuriyet tarihinde ilk defa siyasi bir parti aleni bir biçimde fakirden alıp zengine veriyor. Bütün dip yapmış, aşiret aklını aşamamış ülkelerde milletin %80’i fakir, %15-20 gibi bir kesim aşırı zengindir. Tıpkı ülkemizde olduğu gibi. .

AKP izlediği ekonomik politikalarla ezdiği, umutsuzluğa sürüklediği kesime seçim rüşveti dağıtıyor.

Seçilirse;

Üretimi bitiren, kağıdı bile dışarıdan dolarla alan bir aklın, ekonomi derdi olmaz. Biz 20 yıldır şunu öğrendik. AKP siyasetinin, kendi iktidarını ve koltuklarını korumanın dışında bir derdi olmaz. Çiftçiden bakkala, öğretmenden doktora, kadınlara en ağır biçimde hakaret eden zihniyet, kendinden başka kimseyi sevmez, SE-VE-MEZ!

Cezalara af, asgari ücret rüşveti(ki, seçim rüşveti dağıtmasına rağmen emekliye verdiği zam sadaka mahiyetinde)gibi rüşvete acı acı gülüyorum.  Türk halkı bu rüşvete kanarsa, seçim sonrası felakete hazır olsun. Seçim sonrası mutfaklar alev alev yanacak. Bu gün yaşadığımız ekonomik krizi, yoksullaşmayı bile mumla arayacağız.

AKP’nim dağıttığı rüşvet, kurban etmeye hazırlandıkları Türk Milletine koç-koyun misali yaktıkları bir kınadır. Sakın boynunuzu uzatma gaflet ve delaletine düşmeyin.

AKP para olsa, bu kadar rüşvet dağıtırken EYT’lileri sürekli ötelemez.  Öteliyor, çünkü para yok. 2-3 AY ÖTELEMEYİ KAR SAYIYOR.

Bu tuzağa düşmeyin!

Sizlere kına yakarak koltukları için kurban etmeye hazırlamalarına HAYIR deyin!

***         ***

SARI MUHALEFET

Sarı Muhalefet aday olamayacak Erdoğan aday olsun diyor. İleri sürdükleri bahane Türk Milletini ahmak yerine koymaktan başka bir şey değildir. Mağdur rolü oynamasına izin verilmeyecekmiş(!)..  Yani diyorlar ki;

“Milletvekili yemini ederken Anayasaya bağlı kalacağım diye ettiğimiz yemini çiğneyeceğiz. AKP Genel Başkanının Anayasayı paspas yapmasına olur vereceğiz. Cumhuriyeti satacağız!”

Anayasası ortadan kalkan bir devlet artık devlet olma niteliğini kaybetmiştir!

Muhalefet Türk Milletini, anayasasını ve geleceğini mollaya satmaya hazırlanıyor.

 Davutoğlu ve Babacan’ı alarak bu hamleyi zaten gerçekleştirdiler. Beşli çeteye verilen garantili ihalelerin altında imzası olan Babacan ile Türk Milletinin geleceğini ipotek altına alan ve 10 Milyon Suriyeliyi ülkemize sokan Davutoğlu masaya monte edildi. Toplumda karşılıkları yok. Oyları yok. Bunlardan üç paralık oy alayım derken, çok daha fazla olan Atatürkçülerin oyunu kaybetmeyi göze alıyorlar..

Neden, niçin?

Cem Uzan’ın çok vahim bir iddiası var. Akşener ve Kılıçdaroğlu’nun çevresindeki insanlara, vekillere çantalar dolusu paraların gittiğini söylüyor. Doğrusu, AKP ve AKP’den beslenen işadamı kılıklı çetelerin karakterine uygun bir çalışma diye düşünüyorum…

Ümit Özdağ’ın da çok vahim bir iddiası var. Tek adam rejimi seçim sürecinde Akşener’in partiden bir isme seçimde Erdoğan’ın CB olması için çalışacaklarını söylediğini iddia ediyor.

Söylememiştir diyemiyorum. Çünkü Akşener seçim öncesinde; “Bir seçim kumpası olursa beni YSK’nın önünden ancak kazıyarak alabilirler” dedi. Seçim sonuçları açıklandığında, mühürsüz geçersiz oylar sayıldığında ortadan bir hafta kayboldu. Hatta sosyal medya üzerinden istifa etti. Akşener’e her türlü hakareti yapan Bahçeli; “Hanımefendiyi ikna edin, geri dönsün” dedi iyi mi? Sonra Akşener geri döndü.

Oyun içinde oyun….

Eski CHP Konya vekili avukat Atilla Kart ise; “ Mühürsüz oyların sayılarak Anayasanın çiğnendiğini, seçimin geçersiz olması gerektiğini söyleyerek konuyu Avrupa İnsan Hakları Mahkemesine Taşımak için müracaat ediyor. Davayı kim geri aldırmış dersiniz? Tabii ki Kemal Kılıçdaroğlu… Göz göre göre Anayasanın ayaklar altına alınmasına göz yuman sarı muhalefet, dün Erdoğan ve rejim değişikliği lehine çalıştı ise, bugün neden çalışmasın? Bunların kulağına kim veya hangi devletin derin güçleri fısıldıyor diye sorma hakkımız var. Hangi gücün elemanlarından sufle alıyorsunuz?

AKP, Öcalan, HDP  ve altılı masa 1921Anayasasını baz alma konusunda hemfikirdir. 1921 Anayasası, T.C.Devleti kuruluşunu tamamlamadan geçici olarak yapılmış bir Anayasadır. 1921 Anayasasını baz almalarının nedeni, ülkeyi etnik bazda eyaletlere bölebilmek içindir. AKP eyalet sistemine geçişin alt yapısını Kalkınma Ajansları vasıtası ile hazırladı. CHP ve İYİ Partiden bu konuda tek cümle eleştiri duydunuz mu? Duymadınız. Çünkü bu ihanet projesi hepsinin ortak projesi olduğu için Türk Milletinden saklıyorlar.

Anlaşılan o ki, muhalefet Anayasayı çiğneyerek AKP Genel Başkanını tekrar CB seçtirecek. Meclis çoğunluğu sarı muhalefete, CB’lığı AKP’ye…

Böyle bir şer anlaşması var ise, ihtimal dahilinde bile olsa;

Muhalefet tabanı bu kumpasa DUR DEMELİDİR! Aksi takdirde, çok geç olacaktır. 

Azim ve Karar, 27. 01. 2023.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.