wp menus'den En Üst Menünüzü Seçin
Envato ad
Envato ad

MASRAFSIZ MÜSLÜMANLIK

Zahide Uçar

Bir kandil kutlamasıdır gidiyor. Oysa bu işin uzmanları, yani şarlatan olmayanları; ‘Kadir gecesinden başka kandil yok’ diyor. Kur’an emirlerini uydurdukları kandiller ve uydurdukları hikayelerle örtüyorlar.
Neden Kur’an yerine uydurma günleri öne çıkartıyorlar biliyor musunuz? Çünkü Kur’anın emirleri öne çıkarsa, milleti kandıramazlar. Kur’an;
‘Çalmayın, yalan söylemeyin, iftira etmeyin, devlet malına el uzatmayın, ADİL OLUN, merhametli olun, alçak gönüllü olun, işi ehline verin, fitne çıkarmayın, israf etmeyin’ diyor.
Kur’an dini yaşanırsa, din ticareti yapamazlar. İnsanların dini duygularını sömüremezler. Riyakarlıkları ortaya çıkar. O yüzden bedel ödemeyecekleri, yaptırımı olmayan bir din icat ediyorlar.
Kandil uydurmak da bunlardan biri. En masrafsız ve zahmeti olmayan bir fiil… Kandil uydur, sayılarını artır ki, kendinizi dindar gösterecek bir malzemeniz olsun. Kandillere sahip çıkıyoruz, dini duyarlılığımız var imajı için iyi bir ambalaj. Yaptırımsız, masrafsız. Ne cebine dokunuyor, ne de nefsine…
Şeytan mürşidin olsun, kandiller pelerinin…
Kur’an kendi dilimizde öne çıkarsa, şeytanın giydiği pelerini çekip alır üzerinden.
İnsanların sözüne değil, fiiliyatına bakıp karar vereceksiniz. Para ile ilişkisine bakıp karar vereceksiniz. O zaman şeytanın çevirdiği filmleri din tabelası altında izlemezsiniz. Firavunla yatıp, Muhammed maskesi takanlara kanmazsınız.

Yazar Hakkında

Benzer yazılar